חברים

האתר מעודכן לתאריך:  כ"ד בתשרי התשע"ה, 18/10/2014


 תלמידים, הורים ובני משפחה יקרים,
מאחלת לכם שנה טובה ומתוקה,
שנה של בריאות, שגשוג והצלחות,
שנה של הגשמת משאלות 
 
 
שלכם ובשבילכם,
מיה שירי, מנהלת ביה"ס גנים
מדגים, הומניסטי, מתוקשב 
 
 
חדש חדש חדש
קטעים נבחרים ממופע הסיום של בוגרי מחזור כ"ד
 
 
  
 
  
 
 
 
 
________________________________________________________________________________________________________
 
 
         
הורות ההליקופטר
המגמה הבולטת בהורות היום היא "הורי הליקופטר", שלא מפסיקים לרחף מעל הילדים, לגונן ולסייע בכל אינטראקציה שלהם עם העולם. מחקרים טריים חושפים כעת את המחיר הכבד שמשלמים הילדים על חיים עם הורה שרק רוצה לעזור...

מטרות ויעדים של ביה"ס לשנת הלימודים תשע"ד
ביה"ס הניסויי הומניסטי גנים, חרט על דגלו טיפוח רוח האדם: ראית האדם בראיה הוליסטית כשלם, אמונה באדם באשר הוא, קבלת האדם כמות שהוא, ונתינה לאדם את כל שיידרש להצמחתו בעולם דינמי. זאת בכל תחומי אישיותו ,רגשית, חברתית, קוגנטיבית ואסתטית, ללא גבולות כל פעם בציר אחר והדגש אחר. אהבת האדם וכבוד האדם מעל הכל תוך דגש על יושר, צדק חברתי ומימוש פוטנציאל . נכון לגבי תלמידים, נכון לגבי מורים ונכון לגבי הורים.

חינוך ושוויון הזדמנויות - סיפור קצר
ביום הראשון לשנת הלימודים נכנסה המורה אורנה לכיתתה ה' 3 ובירכה את כל תלמידיה: "שלום תלמידים, ברוכים תהיו בכיתה, דעו לכם כי כולכם ילדיי ואת כולכם אני אוהבת במידה שווה". בשורה הראשונה ישב לו ילד שנראה שונה מכולם, בגדיו לא היו כה נקיים, קצת מקומטים, נעליו מרופטות, מבטו בוהה לצדדים ואותו היא לא ממש אהבה.

את ההורים האלה לא תצליחו להשתיק
קבוצות וואטסאפ להורים הן אחת התופעות הבולטות של השנים האחרונות. אם אתה לא שם אתה לא קיים, ואם אתה שם, אז אתה לא ממש רוצה להיות קיים. הכל על מלכת הכיתה של הגדולים (קרא עוד...)

הוראה דיפרנציאלית בכיתה הטרוגנית
הכיתה ההטרוגנית מתוארת כמשקפת את ריבוי הגוונים של המציאות החברתית הקיימת מחוץ לכותלי בית הספר. מפגש השונים בכיתה ההטרוגנית נתפס בבית ספרנו כגורם המאפשר הפריה הדדית ותורם לקידום הלימודי של התלמידים, וכאמצעי לחינוך לסובלנות חברתית ולרב תרבותיות. התפיסה שלנו מציבה את השונוּת בין תלמידים וההטרוגניות הבית-ספרית כמשאב שיש לנצלו, ודומה גם לשונוּת הקיימת בקרב המורים.

פדגוגיה חדשנית בעידן דיגיטאלי ובתפיסה הומניסטית
בית הספר גנים מלמד זו שנה חמישית בסביבות לימוד דיגיטאליות. צוות ביה"ס בונה יחידות הוראה מתוקשבות המשלבות כלי WEB 2 בכל מקצועות הלימוד. ההוראה הדיגיטאלית בכל שכבות הגיל מתקיימת בקמפוס ווירטואלי המהווה סביבת LMS. כתות ה' ו' לומדים באמצעות ילקוט דיגיטאלי- ספרים ומחברות דיגיטליים, במחשב נייד אישי. ביה"ס גנים משמש בי"ס מדגים ארצי.

למידה עם ספרים דיגיטליים
הורי ביה"ס: רוצים להכיר את הלמידה עם הספרים הדיגיטליים?

האחר הוא אני
הנושא המרכזי בשנת תשע"ד - "האחר הוא אני"

גלישה בטוחה ברשת האינטרנט
רשת האינטרנט נולדה, בשנת 1969, לתוך עולם אפוף תקשורת. הוריה, מכוני המחקר האוניברסיטאיים ומרכזי המידע של צבא ארה"ב, לא ראו בה אמצעי להרחבת ערוצי התקשורת ולייעולם, אלא בעיקר אמצעי מאובטח ביותר להעברת מידע. אולם, כאשר רשת האינטרנט התבגרה ויצאה לעולם בסוף שנות השמונים, הסתבר שאופייה שונה לחלוטין: רשת מידע פרוצה וחשופה לכל, בלתי מבוקרת, ללא מרכז מכוון, אין מי שמנהל אותה, אין לה מנגנוני בקרה ואין עליה פיקוח.


גלריית תמונות

נוהל כניסה לביה"ס
טפסים ואישורים
חנות צעצועים יד II

שנה קודמת חודש קודם
חודש הבא שנה הבאה
א ב ג ד ה ו ש
             
             
             
             
             
             

מנועי חיפוש
חיפוש באתר
חיפוש מתקדם באתר
חיפוש ב-Google
חיפוש ב-Google תמונות
חיפוש בוויקיפדיה
חיפוש במורפיקס


דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
גנים    הגליל 22  גני תקוה    טלפון: 03-5341839  פקס: 03-5351499  
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
בניה וקידום אתרים בית ספריים